Váleční veteráni mohou od října cestovat v mladoboleslavské MHD zdarma

foto

Na Mladoboleslavsku žijí desítky válečných veteránů. Během srpna proběhla jednání pana primátora Mladé Boleslavi Jiřího Boušky se zástupci Agentury pro podporu válečných veteránů (Váleční veteráni - Ministerstvo obrany ČR), na kterých se probírala naše činnost a podpora pro veterány. 
Skvělou zprávou je, že se Mladá Boleslav připojí od 1. 10. k bezplatnému jízdnému pro válečné veterány v rámci tamní MHD. 
Nejedná se přitom o první oblast, která tento benefit veteránům nabízí. 

V minulosti tuto podporu zavedli už v  Kraji Vysočina, Moravskoslezském kraji, v Jihlavě, Chrudimi. Zlevněné jízdné poté ve Středočeském kraji, Plzeňském kraji či v Českých Budějovicích. Zvýhodněnou cenu inKarty nabízí válečným veteránům také České dráhy. 


Děkujeme a těšíme se na další kraje a města, které se k nabídce tohoto benefitu přidají. 🤩

https://www.mb-net.cz/valecni-veterani-mohou-od-rijna-cestovat-v-mladoboleslavske-mhd-zdarma/d-86229/p1=63083

Pomáháme veteránům, kde je potřeba. Třeba i za zdmi věznice.

POMÁHÁME VETERÁNŮM, KDE JE POTŘEBA.Život občas přináší těžké situace, ale právě kvůli nim jsme tady my s naší péči o válečné veterány MO, abychom napomohli.

KDE KVETOU VLČÍ MÁKY: INSPIRACE Z NORSKA: Uznání veteránů jako celospolečenský závazek

Norský systém péče o válečné veterányProblematiku péče o válečné veterány v Norsku představil během workshopu Ole A.

Zájem studentů Univerzity obrany o přednášku na téma péče o válečné veterány MO

🪖 Budoucí velitelé a síla podpory 💪Po čtvrtečním „UNOB FESTU" pokračoval v pátek 12.