Velikonoční návštěvy s úctou a vděčností

foto

17. dubna 2025 jsme společně s terénními pracovníky Československé obce legionářské navštívili druhoválečné veterány na sociálních lůžkách LDN Vojenské nemocnice Olomouc.

Přinesli jsme přáníčka, velikonoční perníčky, ale hlavně – lidskou blízkost a úctu.
A dostali jsme mnohem víc. Úsměvy, jiskru v očích, která se rozsvítila při vzpomínkách na mládí – na Velikonoce a jarní tradice. Veteráni s námi sdíleli střípky svého dětství a mládí, které jim krutě přerušila válka.
Byly to chvíle plné úcty a tichého porozumění. Děkujeme, že jste.

V dalších dnech jsme zavítali také do Domova Vlčí mák pro válečné veterány.

Setkali jsme se s paní Dejlovou, veteránkou z 2. světové války, která nám s úsměvem ukázala sluchátka pořízená z dotačního programu. Pozdravili jsme i pana Kříčka, rovněž válečného veterána. Navštívili jsme také paní L., která je ve svých 37 letech v domově umístěna jako dlouhodobě nemocná. Všem jsme popřáli krásné Velikonoce a rozdali malé dárky jako symbol vděku a radosti. 💛

Děkujeme za jejich příběhy, odvahu a sílu. Nezapomínáme.
 

Pomáháme veteránům, kde je potřeba. Třeba i za zdmi věznice.

POMÁHÁME VETERÁNŮM, KDE JE POTŘEBA.Život občas přináší těžké situace, ale právě kvůli nim jsme tady my s naší péči o válečné veterány MO, abychom napomohli.

KDE KVETOU VLČÍ MÁKY: INSPIRACE Z NORSKA: Uznání veteránů jako celospolečenský závazek

Norský systém péče o válečné veterányProblematiku péče o válečné veterány v Norsku představil během workshopu Ole A.

Zájem studentů Univerzity obrany o přednášku na téma péče o válečné veterány MO

🪖 Budoucí velitelé a síla podpory 💪Po čtvrtečním „UNOB FESTU" pokračoval v pátek 12.